Která banka má nejlepší hypoteční úvěr?

“Hodnocení hypotečního úvěru a zájem o sjednání hypotéky se neodvíjí jen od výše sazby. Rozhoduje i přístup bankéře.”

Při mystery shoppingu si desítka testovaných bank v průměru vysloužila na škále od 1 (velmi dobrý) do 4 (velmi špatný) hodnocení 1,8 a celkový dojem z jednání a bank tak byl průměrný. Žádná banka ale neudělala na mystery shopperku velmi špatný dojem.

celkový dojem

Čtyři banky si vysloužili nejlepší hodnocení za celkový dojem a pouze dvě banky působily spíše špatným dojmem.

celkový dojem - banky

I tak by mystery shopperka neváhala produkt uzavřít či banku doporučit známým pouze u tří bank. Nerozhodovala přitom jen samotná nabídka, ale významným faktorem je přístup bankéře.

sjednání a doporučení

Komentáře mystery shopperky k nejlépe hodnoceným bankám

“Produkt bych si sjednala právě na základě jednání poradce, které bylo velmi milé, ochotné, příjemné a cítila jsem, že se mi chce skutečně pomoci.” (Česká spořitelna)

“Produkt bych si sjednala, jelikož mě poradce přesvědčil o jeho výhodnosti a hlavně mi nastínil, že nic není problém a se vším mi pomůže. Získal si mou důvěru a bylo velmi příjemné slyšet, že je tu se vším kdykoliv pro mě.” (Moneta Money Bank)

“Tento produkt bych si určitě sjednala. Nejen, že se mi věnoval velmi ochotný a znalý poradce, ale taktéž nabídka je lákavá a z mého pohledu výhodná.” (Raiffeisenbank)


Zdroj: Mystery shopping EMA data uskutečněný ve dnech 24. 1. až 3. 2. 2020