Nábory vázaných zástupců neznamenají vždy růst

“Nabírat nové vázané zástupce neznamená vždy růst. To ukazuje Generali Česká pojišťovna ve srovnání s OVB Allfinaz.”

Nejlepšími náboráři nováčků jsou v oblasti zprostředkování pojištění dlouhodobě Generali Česká pojišťovna a OVB Allfinanz. Ty se pravidelně střídají na dvou předních příčkách a málokdy do svého tandemu pustí někoho dalšího. Stejné to bylo i v únoru 2021, kdy nejvíce nových vázaných zástupců do oboru přivedla Generali Česká pojišťovna (100) a OVB Allfinanz (97).

Náboráři pojištění - únor 2021

A je to především Generali Česká pojišťovna, která se dlouhodobě drží též na čelních příčkách mezi “místy posledního odpočinku”, tedy mezi společnostmi, odkud vázaní zástupci odchází z oboru. Nejvíce vázaných zástupců pro oblast pojištění ukončilo svou činnost v Generali České pojišťovně (-61). Ostatní společnosti následují s hlubokým odstupem.

Ukončení pojištění - únor 2021

V únoru nebyl úbytek vázaných zástupců Generali České pojišťovny tak velký. Přesto je na celkové bilanci patrný rozdíl mezi pojišťovnou a OVB Allfinanz, jejíž počty ukončených licencí vázaných zástupců pro oblast pojištění jsou významně nižší. V únoru 2021 tak navýšila počty vázaných zástupců pro oblast pojištění nejvíce OVB Allfinanz (92) a Generali Česká pojišťovna (46) zaostávala s polovičním růstem.

Celková bilance pojištění - únor 2021


Zdroj dat: Databáze registrovaných subjektů České národní banky k 28. 2. 2021

Sdílet