EMA se představuje

Co je EMA?

V EMA data se zabýváme monitoringem finančního trhu a analýzou dat. Víme, že ve financích se potřebujeme rozhodovat rychle a správně. EMA je online nástroj, který takové rozhodování výrazně usnadňuje, protože nabízí přehled toho nejdůležitějšího, co se v naší branži právě děje. EMA nejsou jen studie, data a tabulky, je to také celá komunita expertů, odborníků, jako jste vy.


Jaké má EMA data?

Zpracováváme aktuální data z oblastí distribuce, životního a neživotního pojištění, hypoték, stavebního spoření, investic, úvěrů. Naše data jsou z veřejných i neveřejných zdrojů a slouží pro účely zpracování analýz a studií. EMA má data z trhu, transakcí, od regulátora a z veřejných rejstříků. Kromě toho nakupujeme ekonomické ukazatele a děláme vlastní průzkumy trhu mezi spotřebiteli i mezi finančními poradci.  


Jak data zpracováváme?

V první fázi se zaměřujeme na sběr dat a jejich čištění. Je normální a běžné, že data jsou volně přístupná, ale nejsou dostupná ve srozumitelné formě nebo obsahují nepřesnosti. To se snažíme napravit. V druhé fázi data normalizujeme. Algoritmus EMA hned poté data agreguje a vyhledává souvislosti a trendy. Ve třetí fázi pak data zpracujeme do formy infografiky, analýz či rozsáhlých studií. 


Můžeme tyto data zveřejňovat?

Naše data jsou anonymizované a neobsahují informace o konkrétních zákaznících. Data jsou z veřejných databází ekonomických subjektů a jsou v souladu s legislativou na ochranu osobních údajů. Při jejich získávání i zveřejňování respektujeme veškerou platnou legislativu. 


Jak nejlépe využít data?

Ať už jste obchodník, produktový manažer, analytik nebo marketingový specialista, můžete naše data i studie využít pro PR, marketingové účely, byznysová rozhodování, plánování strategie nebo třeba zmapování konkurence. Podle Vašich potřeb Vám také můžeme vytvořit studii přesně na míru.


Co všechno EMA umí?

Data má kdekdo, ale není jednoduché se v nich zorientovat. S EMA data to zvládnete během chvilky. EMA pomocí interaktivních nástěnek vysvětlí data srozumitelně, výstižně a přehledně. EMA vyhodnocuje data z důvěryhodných zdrojů a doplňuje je o profesionální výzkumy mezi finančními poradci a zákazníky.


Jak se k našim datům dostanete?

Pokud si chcete EMA data vyzkoušet, stačí nás kontaktovat přes e-mail nebo se registrovat přímo na našich stránkách. Instituce mají speciální Enterprise přístup, kde naleznou kompletní podkladové studie a Dashboardy. 


Lze si vyzkoušet členství zdarma?

Je možné členství zpřístupnit na 7 dní na vyzkoušení.


Kdo za projektem stojí?

Za projektem stojí lidé s dlouhodobými zkušenostmi v oboru. Jedním z klíčových lidí je Petr Záměčník, který mimo jiné působí jako šéfredaktor odborného webu Poradci-sobě.cz. V projektu má na starosti obsah od designu výzkumů až po zpracování studií. Mezi další důležité členy týmu patří např. Martin Viktora, který dohlíží na oblast distribucí a Jiří Paták, který v projektu odpovídá za oblast dat, digitální distribuce a partnerů.


Jak se dozvím o novinkách, akcích?

Nejvíce se o plánovaných akcích a o největších novinkách dozvíte na našem LinkedIn účtu, kde pravidelně každý týden zveřejňujeme novinky ze světa  financí i naší firmy. Pokud se zaregistrujete na webových stránkách EMA data, budeme Vám pravidelně každých 14 dní odesílat newsletter plný aktualit a zajímavých informací.